ŽEMO SLĖGIO VENTILIATORIAI
Daugelis šiuolaikinių technologinių procesų negali apseiti be įvairių dujų nusiurbimo, oro padavimo ir elektros prietaisų aušinimo.
Šiems tikslams įgyvendinti naudojami ventiliatoriai. Sėkmingas ventiliatoriaus pasirinkimas gali užtikrinti sėkmingą anksčiau paminėtų procesų vyksmą. Iš esmės ventiliatoriai yra skirstomi pagal slėgio parametrą.
Šiame straipsnyje bus aptariami žemo slėgio ventiliatoriai ir jų panaudojimas.
Renkantis žemo slėgio ventiliatorių, visų pirma būtina išsiaiškinti, koks ventiliatorius tiksliai atitiks Jūsų poreikius. Dėl šios priežasties, neturint specialaus išsilavinimo, rekomenduojama pasitarti su specialistai, kurie tiksliai apskaičiuos reikiamus ventiliatoriaus parametrus, atsakys į kylančius klausimus, taip pat esant poreikiui pristatyti agregatą į vietą ir jį sumontuoti. Pasirinkus tinkamą ventiliatorių ir kokybiškai jį sumontavus, galėsite būti tikri, kad jis puikiai atliks savo funkciją.
TECHNINĖ SPECIFIKACIJA
- Našumas iki 10000 m3
- Slėgis iki 5000 Pa
- Maksimalus galingumas iki 15kW
Parametrų ir techninių specifikacijų teirautis: KONTAKTAI
SERTIFIKATAI IR TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS
Žemo slėgio ventiliatoriai skiriasi pagal technologinius parametrus, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis šį prietaisą. Vienu iš svarbiausių ventiliatoriaus parametrų yra našumas. Šis parametras dažniausiai matuojamas kubiniais metrais per minutę.
Žemo slėgio ventiliatorių našumas, priklausomai nuo modelio, gali svyruoti nuo 2,7 kubinio metro per min. ir siekti net 100 ar daugiau kubinių metrų per minutę. Antras labai svarbus parametras yra ventiliatoriaus sukuriamas slėgis. Į šį parametrą taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, mat jei ventiliatorius sukurs per mažą slėgį, sistema neveiks tinkamai.
Žemo slėgio ventiliatoriai, priklausomai nuo pasirinkto modelio, sistemoje gali sukurti vidutiniškai nuo 210 Paskalių slėgį, didžiausias slėgis gali siekti net 1000 ar daugiau Paskalių.
Žinoma, renkantis ventiliatorių reikia atsižvelgti ir į daugybę kitų parametrų, pavyzdžiui, elektrinio variklio galią, nuo kurios priklausys žemo slėgio ventiliatoriaus darbo sąnaudos. Rinkoje siūlomų žemo slėgio ventiliatorių variklių galia prasideda nuo 0,05 kilovato ir siekti kelis kilovatus. Jei ventiliatorių planuojate statyti konstrukciškai sudėtingoje vietoje, rekomenduojama atsižvelgi į agregato svorį, kuris gali siekti kelis ar keliolika kilogramų.
Apibendrinant verta pastabėti, kad žemo slėgio ventiliatoriai gali būti naudojami įvairių dujų nusiurbimui, taip pat gali atlikti oro padavimo, aušinimo ir kitas funkcijas. Renkantis ventiliatorių būtina susipažinti su agregato techniniais parametrais.