VIENFAZIAI ASINCHRONINIAI ELEKTROS VARIKLIAI

SERTIFIKATAI IR TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS

Vienfazių asinchroninių variklių techniniai duomenys Vienfazių asinchroninių variklių B3, B5, B14 brėžiniai ISO 2012 sertifikatas EB ATITIKTIES DEKLARACIJA  Bendrą prekių katalogą rasite čia

Pagal tai, kokiems tikslas vienfaziai elektros varikliai bus naudojami, pastarieji skiriami į du pagrindinius tipus (šie priklauso nuo sukimo momento juos paleidžiant). Vienų iš jų sukimo momentas yra gana mažas, todėl jie tinkami naudoti paleidžiant tokius prietaisus kaip įvairios staklės (gręžimo, šlifavimo) ir pan. Kiti pasižymi kur kas aukštesniu sukimo momentu ir yra tinkami naudoti paleidžiant prietaisus, kuriems reikalingas aukštas sukimo momentas, pavyzdžiui, kompresorius ar įvairių rūšių siurblius (hidraulinius ir pan.) Vienfaziai elektros varikliai yra populiariausias ir optimaliausias pasirinkimas dirbant su nedidelės apkrovos įrenginiais.

 

VIENFAZIAI ELEKTROS VARIKLIAI

 

Vienfaziai elektros varikliai yra paplitę mažiau nei trifaziai. Viena pagrindinių to priežasčių – mažesnė tokio tipo variklių galia, kuri, atitinkamai, nulemia mažesnes galimybes juos panaudoti didesnės galios reikalaujančiuose prietaisuose. Visgi, vienfazis elektros variklis gali būti kur kas pranašesnis įgyvendinant tam tikras užduotis, kurioms netiktų galingesni elektriniai varikliai. Nors paplitę mažiau, vienfaziai elektros varikliai yra lengviau pritaikomi buityje, su jais susidurti galima beveik kasdieną.

 

Vertinant konstrukciniu požiūriu, vienfazis elektros variklis yra sudėtingesnis įrenginys, nei trifazis variklis. To priežastis – šio tipo elektriniai agregatai turi turėti papildomas grandines, kurios savo ruožtu mažina efektyvumą. Žinoma, tai ne visada yra lemiamas faktorius, mat tokie elektriniai varikliai gali būti pritaikomi net tokiuose įprastuose prietaisuose kaip elektrinės žoliapjovės ar nedidelio galingumo staklės, įvairūs grąžtai.

 

Standartinė vienfazių elektros variklių galia, priklausomai nuo modelio, gali variuoti nuo 0,12 iki 4 kilovatų. Šiuolaikiniai vienfaziai varikliai pasižymi pakankamai dideliu patikimumu, tačiau ilgai ir tinkamai veiks tik toks variklis, kuris bus parinktas teisingai. Renkantis elektros variklį labai svarbu įvertinti, kokio tipo prietaisuose jis bus naudojamas. Ypač svarbu numatyti, koks reikalingas sukimo momentas paleidžiant. Pavyzdžiui, kai kurių rūšių staklėse paleidimo metu reikalingas 80 proc. maksimalios apkrovos sukimo momentas, tuo metu įvairiems siurbliams tiks tik tokie varikliai, kurių sukimo momentas paleidimo metu gali siekti 200 proc. ir daugiau, vertinant maksimalios apkrovos sukimo momento atžvilgiu.

 

Dėl anksčiau įvardintų priežasčių, prieš įsigyjant elektros variklį rekomenduojama pasitarti su specialistais, kurie padės atsakyti į kylančius techninius ir kito pobūdžio klausimus. Rinkoje šiuo metu siūloma labai įvairių specifikacijų ir modifikacijų vienfazių elektros variklių. Žinoma, dažniausiai kokybė priklauso nuo kainos, tačiau įvertinus savo lūkesčius, apgalvojus technines detales galima išsirinkti elektrinį variklį, kuris užtikrins gerą kainos ir kokybės santykį.

 

Vienfaziai elektros varikliai yra mažesnio galingumo nei didesnės įtampos reikalaujantys agregatai, tačiau įvertinus tokios konstrukcijos variklių privalumus, jie yra pakankamai plačiai pritaikomi buitie ir lengvojoje pramonėje. Renkantis elektrinį variklį, rekomenduojama pasitarti su patirties turinčiais specialistais, kurie atsakys į rūpimus klausimus ir padės išsirinkti tinkamiausios modifikacijos agregatą.