TRIFAZIAI ASINCHRONINIAI ELEKTROS VARIKLIAI
Trifaziai asinchroniniai varikliai yra populiariausi elektros varikliai pramonėje dėl jų paprastos konstrukcijos, patikimumo ir efektyvumo. Jie taip pat žinomi kaip indukciniai varikliai. Šie varikliai naudoja trifazę kintamosios srovės (AC) maitinimą, kad sukurtų besisukantį magnetinį lauką, kuris sukasi šiek tiek greičiau nei rotorius, todėl atsiranda vadinamasis slydimas.
Techinė specifikacija
- Galingumas nuo 0,09kW iki 400kW
- Dydis nuo 56 iki 355
- Apsukos: 750aps. (8 poliai), 1000aps. (6poliai), 1500aps. (4 poliai), 3000aps. (2 poliai)
- Aliuminio (nuo 56 iki 132 dydžio), ketaus korpuse (nuo 160 iki 355 dydžio)
- Standartinės apsaugos klasės IP 55 arba aukštesnės pagal poreikį
Veikimo principas
Trifazio asinchroninio variklio veikimo principas pagrįstas elektromagnetine indukcija. Trifazė srovė, einanti per statoriaus apvijas, sukuria besisukantį magnetinį lauką. Šis laukas indukuoja srovę rotoriaus apvijose (kurios gali būti varinės arba aliuminės), sukuriant magnetinį lauką, kuris bando suktis kartu su statoriaus lauku. Tačiau rotorius visada sukasi šiek tiek lėčiau, kad atsirastų slydimas ir indukuotųsi srovė.
Parametrų ir techninių specifikacijų teirautis: KONTAKTAI
SERTIFIKATAI IR TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS
Trifaziai elektros varikliai ir jų panaudojimas bei pritaikymas yra labai plati sritis. Šiais klausimais techninio profilio universitetuose net yra rašomos ir ginamos mokslinės disertacijos. Pasak statistinių duomenų, 90 procentų iš naudojamų elektros variklių sudaro trifaziai.
Didžiulės pritaikymo galimybės sukuria daugybę klausimų. Į juos būtina rasti atsakymus, jei norite, kad trifazis elektros variklis atliktų jam patikėtą misiją. Didžiulį šio tipo elektros variklių populiarumą iš esmės lemia konstrukcinės ir techninės charakteristikos. Pavyzdžiui, trifaziai elektros varikliai yra gerokai mažesni ir lengvesni (apie 20–30 proc.), taip pat jų konstrukcija yra paprastesnė. Kitos konstrukcinės trifazių elektros variklių savybės lemia tai, kad šio tipo agregatai yra kur kas efektyvesni, lengvai bei mažomis sąnaudomis eksploatuojami ir remontuojami. Trifazių elektros variklių efektyvumas atitinkamais veikimo laikotarpiais gali siekti 80–90 proc.
Geriausiai trifazį elektros variklį apibūdina techninės jo charakteristikos. Vienas iš svarbiausių elektros variklių požymių galia. Standartinių trifazių variklių galia įprastai svyruoja nuo 0,12 iki 500 kilovatų. Ypač svarbu į šį būsimo variklio parametrą atsižvelgti ir įvertinti, ar planuojamo variklio galios užteks numatytiems tikslams pasiekti ir įgyvendinti. Planuojant sistemą, kurioje veiks trifazis elektrinis agregatas, verta pasikliauti specialistų konsultacijomis, mat charakteristikų, į kurias taip pat vertėtų atsižvelgti planuojant įsigyti trifazį elektros variklį yra daug: variklio dažnis, įtampa, veleno sukimosi greitis, polių skaičius. Dėmesį taip pat vertėtų atkreipti ir į izoliacijos bei variklio apsaugos klases. Visgi, net įvertinus visus privalumus, trifaziai elektros varikliai turi ir tam tikrų minusų. Vienas didžiausių trūkumų yra susijęs su variklio veikimu mažos apkrovos sąlygomis.
Mokslininkų skaičiavimais, trifazio variklio, dirbančio esant mažai apkrovai, efektyvumas stipriai sumažėja. Šio tipo varikliams būdinga ir tai, kad įtampos kritimo atveju taip pat susiduriama su nemenkais nuostoliais. Baigiant verta pastebėti tai, kad trifaziai elektriniai varikliai yra plačiausiai naudojami įvairiose srityse. Didžiulį paplitimą lemią konstrukcinis paprastumas, efektyvumas, lengvas pritaikymas. Elektrinis variklis turi daugybę parametrų, į kuriuos būtina atsižvelgti, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais.